SH Sokol, Písek
A tým
Rozhodčí: Novák, Novák

Sršni nad síly Spartaku, Kaplice v Písku neuspěla

Předposlední kolo základní části Oblastního přeboru pod vysokými koši připravilo okresním reprezentantům cestu k řece Otavě. V oslabené sestavě (tři hráči nastoupili bez tréninku po prodělané nemoci) na výborně hrající sršně nestačili a připsali si druhou porážku v sezoně. Tím opustili pozici lídra přeboru a v posledním kole budou na dálku bojovat s českobudějovickými Legends o konečnou první příčku a tím výhodnější postavení pro play off.

Sokol Sršni Písek – Spartak Kaplice 97:64 (48:40)

Sestavu Spartaku před duelem doplnil osmnáctiletý mladík a odchovanec Kaplice Jaroslav Pintner, který patří k příslibům do budoucna. Úvodní dějství přineslo hodně rychlý basketbal na obou stranách. Oba celky se střídaly v zakončení a ani jeden si nevypracoval větší bodový náskok. Na první koš Míška odpověděli domácí z protiútoku a tento obraz hry se nesl prakticky v celé první čtvrtině, která skončila dílčím vítězstvím hráčů od Otavy 24:20. Stejným bodovým přídělem skončila i druhá desetiminutovka – 24:20. Svěřenci trenéra Milsimera změnili obranu na zónovou, tu však domácí velmi rychle překonali. Tím se dostali ve třinácté minutě do dvojciferného trháku (31:20) a přišel time out Kaplice. Po jeho skončení se hra vyrovnala a skóre narůstalo pozvolna u obou týmů. Spartakovci bojovali a podařilo se jim snížit manko na 6 bodů (33:27, 15.). Oddechový čas si vybrali i domácí a ve zbytku druhé periody se hrálo vyrovnaně – v polovině duelu ukazovala tabule stav 48:40.

Po přestávce přišel rozhodující úsek hry. Sršni do třetí čtvrtiny doslova vlétli a vyhráli tuto část hry poměrem 22:9, čímž si vybudovali rozhodující náskok – 70:49 po třiceti minutách hry. Hráči od Otavy změnili obranu ze zónové na osobní a tím začali hostující hráče nutit k těžkým střelám. Sami naopak předváděli jednoduchou hru postavenou na nájezdu pod koš s výhozem na perimetr a následnou střelou (8 úspěšných trojek). V polovině třetího hracího období byl stav 61:42 a kaplická lavička brala další time. Ani ten však písecké nezastavil a skóre dále dramaticky narůstalo na 70:49. V posledním dějství zlepšili spartakovci střelbu, avšak stále museli čelit smrtícím nájezdům sršňů. Ti se mohli opřít o téměř neomylnou střelbu a prakticky vše co na koš vyslali propadlo obroučkou. Hosté se navíc ve čtvrté čtvrtině museli obejít bez vyfaulovaného dirigenta hry Pavla Míška (nejlepší střelec Kaplice s 15 body) a o to byla jejich pozice horší. Spartakovci kombinovali obranu (osobní-zónová), měnili útočné rozestavení, ale na v pohodě hrající domácí to nestačilo. Sršní si zaslouženě došli pro vítězství a uštědřili kaplickým teprve druhou porážku v letošní sezoně. Písečtí si výhrou zajistili konečné třetí místo a tím lepší postavení pro čtvrtfinále play off.

Pavel Milsimer (trenér Kaplice) k zápasu: „První polovina utkání byla hodně ofenzivní. S domácími jsme se dokázali přetahovat, avšak po změně stran se nám přestalo dařit střelecky a prakticky jsme nebyli schopni dát koš. Toho písečtí využili a postupně si budovali náskok. Kluci bojovali, ale když se nepromění ani jasná pozice z pod koše, nemůže se vyhrát. Musíme se nyní připravit na poslední duel základní části a doufat v klopýtnutí celku Legends. Povedenou premiéru si odbyl Jarda Pintner“.

Fakta: základní pětka a body: Míšek 15, Čegan 14, Hejný L. 8, Šulek 7, Vaniš 4; střídali: Novotný 7, Pintner 5, Ševčík 4; trojky: 6 (Čegan a Hejný 2, Pintner a Míšek po 1); trestné hody: 14/10 (71,4%); čtvrtiny: I. 24:20, II. 24:20, III. 22:9, IV. 27:15.

6 BK Tábor 9 2 7 466 619 -153 11

Základní část zakončí kapličtí domácím duelem s mladíky z Tigers ČB – sobota 24.2.2018, ZŠ Školní (17:00). Sledovaný bude i zápas Legends ČB – Tábor, neboť Spartak a právě českobudějovický tým na dálku budou bojovat o konečné první místo po základní části. Poslední kolo rovněž určí dvojice pro čtvrtfinále – celky na třetí až šestém místě.

FOTO: Bojovník rekordman – Petr Ševčík (7) odehrál v dresu Spartaku rekordních 136 utkání v řadě. Po jednozápasové pauze zaviněné virózou se opět vrátil do sestavy Kaplice a zaznamenal v Písku 4 body. (archiv – z kaplického turnaje čtvrtí)