2.10.2017

Spartak v přípravě nestačil na rakouský Gmünd

A tým - 2017/18, Novinky

První a zároveň poslední herní test kaplických mužů před začátkem nové basketbalové sezony obstaral mezinárodní česko-rakouský duel. Spartakovci opět po roce přivítali rakouský celek UBBC Gmünd. Na loňské vítězství tentokrát nenavázali a svému protivníkovi podlehli.

Spartak Kaplice – UBBC Gmünd 58:77 (22:45)

Do nové sezony vstoupili kapličtí reprezentanti pod taktovkou trenéra Pavla Milsimera, jenž vystřídal dosavadní ikonu Václava Blažka. Ten se posunul na post asistenta trenéra. Rovněž i v sestavě došlo k několika změnám, když nebude k dispozici Michal Mladý, Petr Kratochvíl a dvojice veteránů Vladimír Mladý a Jan Beň (ten je připraven nastoupit v případě nouze a připravuje se individuálně). Aby se nepočítali jen ztráty, do sestavy se zapojují i mladíci a to Vlastimil Čermák a Lukáš Šlégl.

Samotný přípravný zápas sloužil k vyzkoušení herního zatížení po dlouhé letní pauze. Vývoj skóre se od začátku vyvíjel ve prospěch zahraničního celku (v sestavě s několika českými hráči včetně dobře známého Radka Varteckého z Písku). Spartakovci sice nehráli špatně, ale potýkali se s hodně mizernou koncovkou a téměř nic jim do koše nespadlo. Hosté po celou hrací dobu hráli těsnou obranu po celém hřišti (pres) a snažili se tím domácím znepříjemnit zakládání útočných kombinací. Po první desetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 11:25 a v poločase 22:45.

Ve druhé půli se hra domácích trochu zlepšila a v závěrečné čtvrtině si připsali i dílčí vítězství (21:15). Na korigování výsledku a prohru o 19 bodů to však mělo jen kosmetický vliv. Do hry se dostalo všech 8 hráčů a ti se na hřišti pravidelně střídali. Rakouský celek oproti loňské sezoně přicestoval s výrazně silnější sestavou.

Utkání bylo přípravné a odhalilo některé bolesti, které je nutno ještě vypilovat.

Fakta: základní pětka a body: Adámek R. 17, Hejný L. 12, Míšek P. 9, Čegan O. 6, Ševčík 6; střídali: Novotný P. 6, Šulek J. 2, Vaniš J., Šlégl L.; trojky: 3 (Čegan O. 2, Míšek P.); trestné hody: 35:21 (60%); čtvrtiny: I. 11:25, II. 11:20, III. 15:17, IV. 21:15