26.9.2018

Spartak v kvalitní přípravě dvakrát vítězně

A tým - 2017/18, Novinky

Před startem Jihočeské ligy (nový název Oblastního přeboru) sehráli kapličtí reprezentanti dva přípravné duely s účastníkem Oblastního přeboru II Jihomoravského kraje – celkem TJ Basketbal Znojmo, které dorazilo i s bývalým hráčem Spartaku Matějem Hiklem v sestavě.

Pro svěřence trenéra Pavla Milsimera se jednalo o jedinou přípravu před ostrým startem soutěže, a tak byl pravý čas na ověření herní připravenosti a také vyzkoušení signálů a nasazení v obraně. Do týmu přibyly nové tváře – „mladé pušky“ Pavel Troják, Miroslav Zámečník a Nikola Holub, kteří dostali na palubovce svůj prostor. Znojemští přicestovali v mladé sestavě s ambiciozním týmem, jenž má budoucnost stále před sebou.

Spartakovci v obou duelech kombinovali herní systémy, střídali obranu – osobní, zónovou, zónovou/osobní a zapojovali všechny hráče. Došlo i na možné varianty s výměnou postů jednotlivých borců. V úvodu obou utkání se kapličtí přizpůsobili soupeři a dlouho trvalo, než našli správný rytmus své hry. Jakmile se ale svěřenci trenéra Milsimera našli, opanovali hřiště a oba zápasy dovedli do vítězného konce.

I na nadcházející sezónu dochází k drobné úpravě pravidel, a tak byl v době utkání i prostor na názornou ukázku možných situací a následujících trestů (jedenkrát dokonce k „pobavení“ celé haly formou technické chyby domácímu trenérovi – velké díky fanouškům, kteří stáli za koučem a o předem domluveném scénáři s hlavním arbitrem Hánou nevěděli). Trenér Milsimer si udělal mnoho poznámek a nyní nastává čas detailnějšího rozboru.

Sobotní duely v řeči čísel:

Spartak Kaplice – TJ Znojmo Basketbal 66:42 (37:17)

Míšek 17, Adámek 11, Čegan 10, Pintner 8, Holub 7, Ševčík 7, Zámečník 5, Novotný 1, Šulek, Vaniš, Troják; trestné hody: 11/4 (36,4%); trojky: 10 (Adámek 3, Čegan a Míšek po 2, Holub, Ševčík a Zámečník po 1).

Spartak Kaplice – TJ Znojmo Basketbal 59:35 (29:19)

Čegan 11, Adámek 9, Míšek 8, Šulek 6, Pintner 6, Holub 6, Novotný 5, Ševčík 4 Vaniš 4, Troják; trestné hody: 2/0 (0%); trojky: 5 (Čegan 3, Novotný a Adámek po 1).

Ostrý start čeká spartakovce v pátek 5. října, kdy na své palubovce hostí obhájce prvenství, celek Legends ČB. Následuje výjezd do Pelhřimova (20.10.). Tento duel bude mít pikantní náboj, neboť dres hráčů z Vysočiny oblékne dlouholetá kaplická opora Miroslav „Fido“ Fidler. Spartakovci vstoupí do nadcházející sezony s novými dresy a již nyní se všichni mohou těšit na jejich vzhled.

Trenér Milsimer má k dispozici osvědčenou sestavu do které nově zabudovává dravé mládí. V záloze dále zůstává veterán Jan Beň (momentálně skolen moribundusem). Ten se jako v loňské sezoně připravuje individuálně a v případě potřeby bude připraven sestavu Spartaku doplnit. Určitě se objeví na palubovce v Pelhřimově.

Fotoreport zde

autor: Jan Beň