21.9.2017

S kamarády z Tigers vezeme z Holic bronzové medaile

Novinky, U13 - 2017/18

Druhý zářijový víkend se naši chlapci (Jakub Trinkl, Štěpán Putzer a Matyáš Janes) zúčastnili společně s kamarády z českobudějovických Tigers přátelského mezinárodního turnaje v Holicích, ve kterém se letos utkali hráči kategorie U14. Turnaj je týmem BVK Holice pořádán pravidelně každý rok vždy na začátku září, jednotlivé týmy tak mohou prověřit svou připravenost na nadcházející sezónu.

Součástí turnaje byly také individuální soutěže – střelba TH, střelba z pozic a driblinková soutěž s překážkami. Hlavním hřebem byla beseda hráčů s Jiřím Welschem, který je patronem tohoto turnaje. Hráči tak měli možnost klást otázky jednomu z nejúspěšnějších českých basketbalistů a zároveň ještě donedávna kapitánovi české basketbalové reprezentace.

Turnaje se zúčastnilo 5 týmů – MKS Strzelce Opolskie (POL), TJ AŠ Mladá Boleslav, Tigers Č. Budějovice, BA Sparta Praha a domácí BVK Holice. Turnaj ovládli domácí hráči, kteří si pro první místo došli ve velkém stylu start – cíl. Tigers nakonec vybojovali parádní 3. místo a z turnaje si tak kromě poháru a medailí odvážejí velké množství cenných zkušeností a zážitků.

Výsledky jednotlivých zápasů:

MKS Strzelce Opolskie (POL) – Tigers Č. Budějovice 43:62
BA Sparta Praha – Tigers Č. Budějovice 51:30
TJ AŠ Mladá Boleslav – Tigers Č. Budějovice 32:74
BVK Holice – Tigers Č. Budějovice 68:35

Konečné pořadí:

  1. BVK Holice
  2. BA Sparta Praha
  3. Tigers Č. Budějovice
  4. TJ AŠ Mladá Boleslav
  5. MKS Strzelce Opolskie (POL)

K bronzové medaili pak ještě přidal individuální úspěch v driblinkové soutěži náš spoluhráč Samuel Podlaha – ve finále zvítězil nejtěsnějším finišem, který jsme v této soutěži mohli sledovat.

Stejně jako každý rok jsme si turnaj užili na výbornou a už teď se těšíme na další ročník.

Fotogalerie z turnaje zde, videa zde.

Jiří Welsch (* 27. ledna 1980, Pardubice)
Odchovanec BVK Holice, profesionální kariéru zahájil v BK Pardubice. Dvě sezóny (1998-2000) odehrál v nejvyšší soutěži Mattoni NBL za tým Sparta Praha. Následující dvě sezóny za slovinský tým Olimpija Ljubljana. V roce 2002 byl draftován do NBA týmem Philadelphia 76ers, ze kterého putoval do Golden State Warriors. Zde strávil jednu sezónu a od podzimu 2003 hrál za Boston Celtics. Za Celtics odehrál dvě velice úspěšné sezóny, nastřílel celkem 1161 bodů (průměr 8,5 bodu na zápas), pravidelně nastupoval ve většině zápasů, často i v základní sestavě. Pro sezónu 2006 se vrátil do Evropy a uzavřel smlouvu s týmem španělské ligy Baloncesto Málaga, kde hrál až do léta 2010. Poté přestoupil do dalšího španělského klubu CB Estudiantes Madrid. V sezóně 2011/2012 hrál za belgický Charleroi. V roce 2012 přestoupil do českého ČEZ Basketball Nymburk, kde hraje doposud. Do české basketbalové reprezentace nastoupil jako mladíček v 18 letech a odehrál zde neuvěřitelných 19 sezón.