21.5.2018

Ohlédnutí za Národním Finále U11 v Mostě

Novinky, U11 - 2016/17

Ve dnech 20. – 22.4.2018 jsme se společeně s kamarády z Tigers zúčastnili Národního Finále (Mistrovství České republiky) kategorie U11 mix v Mostě. Tým složený z 8 českobudějovických a 6 odchovanců z Kaplice odjížděl v pátek brzo ráno plný nadšení, všichni jsme se do Mostu moc těšili. Účast na NF byla pro nás všechny velká událost.

NF se účastnilo nejlepších 12 týmů republiky (Jiskra Kyjov, BA 2006 Roudnice nad Labem, ADFORS Basket Litomyšl, SŠB Pardubice, BK Sojky Pelhřimov, BŠ Tygři Praha, BA Sparta Praha, BC Vysočina, Levharti Chomutov, TSB Přerov, Tigers basketball České Budějovice a domácí BK Baník Most), které byly rozděleny do 4 základních skupin po 3. V základních skupinách sehrál každý s každým jeden vzájemný zápas.

Hned první den nás čekaly dva zápasy v základní skupině, ve které jsme narazili na velmi těžké a mnohem zkušenější soupeře a zároveň i následné finalisty NF – SŠB Pardubice a BŠ Tygři Praha.

Oba dva zápasy jsme se všichni hodně hledali, míče nám padaly z rukou, přihrávky směřovaly do rukou soupeře, uvolňování představovalo spíše taneček na místě než snahu obdržet balon – přirozeně jsme podlehli tlaku celé akce a uvědomění si toho, že se nejedná o zápasy oblastního přeboru, ale o velké finále, nám hodně svazovalo ruce i nohy.

Po dlouhém a náročném dni se nám nakonec podařilo dostat hráče do psychické pohody a připravit je na další boje, které nás ještě čekaly.

Do dalších bojů jsme tedy postupovali ze základní skupiny ze 3. místa. V sobotu nás čekal pouze jeden zápas – soupeřem byl domácí BK Baník Most. Dopolední volno jsme využili k videobrífingu – z videa, které jsme natočili při druhém pátečním zápase jsme vybrali situace, které jsme s hráči podrobně probrali, ukázali a vysvětlili největší chyby a poradili co a kde zlepšit, jak to udělat lépe.

Videobrífing zafungoval, s Mostem jsme předvedli výkon o 100% lepší než v předchozích zápasech. Nechyběla nám bojovnost, chuť a chtíč hrát každý balon. Najednou pro nás nebyl žádný míč ztracený a všichni hráči ukázali, že na NF patří a že tam nejsme omylem, jak by se mohlo z pátečních zápasů zdát. Zápas jsme sice nevyhráli na skóre, ale každý z nás se mohl uvnitř sebe sama cítit jako vítěz vzhledem k předvedenému výkonu.

Po zápase nás čekala zasloužená regenerace v mosteckém Aquadromu. Na tobogánech, v divoké řece, ve výřivce a dalších atrakcích jsme se všichni parádně „vyblbli“ 🙂

V neděli jsme v posledním zápase s TBS Přerov hráli o konečné 11. a 12. místo. Do zápasu jsme vběhli s velkým elánem a chutí vyhrát. Opět zlepšený výkon oproti zápasu s Mostem a „herní pohoda“ nám zajistily výhru a tím i konečné 11. místo, což je z celkového počtu 80 týmů kategorie U11 mix v celé České republice velký úspěch!

Volno před závěrečným slavnostním zakončením jsme využili k návštěvě hradu Hněvín a poté i sledováním finálového zápasu mezi již zmiňovanými SŠB Pardubice a BŠ Tygři Praha.

Národní Finále jsme si všichni užili a odvážíme si z něj pěkné zážitky a hlavně velmi cenné zkušenosti, které jsme při zápasech získali. Kolektiv fungoval po celý víkend na výbornou – výborná parta hráčů, trenérů i rodičů, kteří byli na NF s námi s fandili ostošest (za což jim patří velké poděkování). To je pro nás velice důležité 🙂

Foto a video:

Oficiální foto NF: