6.4.2018

Jr. NBA League je po roce opět tady – hrát se bude i v Kaplici

Novinky, U11 - 2016/17

Na českém území již tradiční basketbalová akce Jr. NBA připravuje své třetí pokračování. Projekt z dílny České basketbalové federace, který se těší vzrůstající oblibě, opět otevřel brány pro přihlášení základních škol ze všech koutů České republiky.

V pilotním ročníku projektu v roce 2016 bylo organizátory osloveno 30 škol tak, aby byl dodržen herní systém turnaje, který kopíruje slavnou NBA. V následujícím roce díky zvýšenému zájmu předcházela hlavní části projektu kvalifikace, do které se přihlásilo přes 80 základních škol. Ty byly rozděleny podle geografické polohy do kvalifikačních skupin a jejich vítězové získali vstupenku do hlavní části soutěže a staly se jedním z 30 účastníků Jr. NBA League 2017.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 80 škol. V tomto ohni máme dvě naše želízka – školy ZŠ Fantova a ZŠ Školní. A co víc – byla nám nabídnuta možnost pořadatelství jednoho z kvalifikačních turnajů, se kterou jsme okamžitě souhlasili. V Kaplici se tedy bude hrát Jr. NBA!!! 

Všech 80 škol, které se přihlásily byly rozděleny do 6 divizí. Naše kaplické školy spadají do Divize C – Jihozápadní Čechy. V této divizi je přihlášeno 16 škol – 5 nejlepších postoupí z kvalifikace do hlavní soutěže.

Herní systém kvalifikace, která se odehraje v průběhu dubna a května, je jednoduchý – čtyři základní skupiny po čtyřech školách, hraje se jednokolově (tedy každý s každým). Ze základních skupin postupují školy na prvním a druhém místě do krajského finále, kde bude o postup do hlavní soutěže bojovat 8 škol.

V kvalifikační skupině C1 Divize C, která se odehraje v Kaplici, se společně se ZŠ Fantova a ZŠ Školní utkají ještě ZŠ Kubatova Č. Budějovice a ZŠ Jindřichův Hradec.

Termín a harmonogram zápasů, stejně jako další potřebné věci řešíme s organizátory soutěže. Další informace přineseme v nejbližších dnech.

Informace o projektu naleznete na webových stránkách www.jrnbaleague.cz a na facebooku. Video z loňského finále pak najdete na youtube.