5.10.2017

Basketbalové soutěže se hlásí o slovo, Spartak Kaplice postaví 3 týmy

A tým - 2017/18, Novinky, U11 - 2017/18, U13 - 2017/18

Současné babí léto je předzvěstí ostrého startu basketbalových soutěží ročníku 2017/2018. I tentokrát se kapličtí reprezentanti představí v několika kategoriích od mužů až po přípravku. Celkem se do kolotoče mistrovských zápasů zapojí 3 týmy (nejmladší spoluhráče z přípravky pak v průběhu sezóny čekají přátelské miniturnaje), což představuje zhruba 7 desítek hráčů.

Největší pozornost na sebe budou strhávat určitě muži Spartaku. V loňském, trochu prapodivném, ročníku, kdy startovaly v nejvyšší krajské soutěži pouze 4 celky, se kapličtí umístili na druhé příčce. Po sesumírování všech výsledků a zjištění pochybení u jednoho z celků nakonec svaz vyhlásil jako vítěze Oblastního přeboru právě hráče Spartaku.

Ročník 2017/2018 slibuje daleko více basketbalu s nádechem exotiky, neboť se v soutěži po dlouhých letech objeví reprezentanti krajské metropole a to hned dva mančafty (Legend’s ČB a Tigers ČB) a návrat hlásí celek z Vysočiny (Pelhřimov). Dalšími účastníky jsou týmy Sokol Sršni Písek C, BK Tábor a Spartak Kaplice.

Především u českobudějovických týmů se bude jednat o zajímavou konfrontaci. Tigers ČB zastupuje dravé mládí (nedávní dorostenci a junioři) a Legend’s ČB naopak zkušenosti (tým známý z okresního přeboru, ve kterém působí bývalí talenti jihočeského basketbalu v čele s Lukášem Krausem, Tomášem Šustkem či Ondrejem Procházkou).

Zpestřením bude určitě i výlet na Vysočinu, kde se po utkání s tamním BK Pelhřimov dá přenocovat a zavzpomínat na slavné výjezdy HU-PE. Soupiska tohoto celku čítá známá jména jako Ivo Rizák, Jaroslav Kubíska, či Jan Fiala.

Systém soutěže je následující: základní část, kdy se všechny týmy střetnou každý s každým (doma – venku, celkem 10 zápasů), následuje předkolo play off, kde se utkají třetí s šestým a čtvrtý s pátým týmem na 2 zápasy. Poté bude následovat semifinále, kam přímo postoupí první dva týmy po základní části a vítězové předkola play off. Opět bude hráno na 2 zápasy. Boj o třetí místo bude pouze na jedno utkání a finále pak na dva vítězné duely.

Věřme, že i letos budou spartakovci patřit do první poloviny tabulky a zároveň cinkne nějaká ta medaile. Pod taktovkou nové trenérské dvojice Pavel Milsimer – Václav Blažek se můžeme těšit i na novou krev v kaplickém basketbalu.

První duel sehrají spartakovci již tento pátek, 6.10.2017 v 19h s týmem Legend’s ČB (ZŠ Školní). Tento celek má výjimku a všechny své zápasy odehraje v pátek v podvečer. Hracími dny jinak zůstává sobota. Hned 21. října od 17h přivítají kapličtí doma soupeře z Vysočiny.

Kategorie U13 starších minižáků a U11 nejmladších minižáků mají stejný herní model jako v uplynulé sezóně – obě dvě kategorie jsou rozděleny do základních skupin po třech, zápasy odehrají turnajově v místě každého účastníka. Po odehrání základních skupin se nalosují do dalších skupin dle postavení. Kategorii U11 pak ještě kromě klasických „pětkových“ zápasů čekají ještě dva „trojkové“ turnaje.

Vstup do nové sezóny se mladým kaplickým nadějím vyvedl na 50%. Vinou četných onemocnění odehráli hoši z U13 své první dva zápasy na domácí palubovce (hráno 30.9.) proti Tigers Č. Budějovice a Sokol Sršni Písek v 7 hráčích (z toho 4 nováčkové + výpomoc Filipa V. z U11). I přes velkou snahu a bojovnost nedokázali ani v jednom zápase zvítězit – všichni zúčastnění ale zaslouží velkou pochvalu za již zmiňovanou bojovnost – kluci se nevzdali a soupeřům vzdorovali až do konce.

Vítězný vstup do nové sezóny mají za sebou U11 – v zápasech (taktéž na domácí palubovce) s Tigers Č. Budějovice a Sokol Sršni Písek B zaslouženě vyhráli a připisují si tak po prvním turnaji plný počet bodů.

Nově jsme také účastníkem nadregionální soutěže (divize) v kategorii U15, kterou hrajeme pod hlavičkou Tigers Č. Budějovice. Před sezónou došlo ke spojení dvou týmů v jeden – naši hráči dojíždí pravidelně jednou týdně na trénink do Č. Budějovic, jednou týdně pak jezdí českobudějovičtí hráči trénovat do Kaplice, třetí trénink pak mají hoši zvlášť v Č. Budějovicích a v Kaplici.

Čeká nás napínavá sezóna „na všech frontách“, těšíme se na vaši podporu při domácích zápasech 🙂